BOOST YOUR PERFORMANCESOdzież kompresyjna BV SPORT

Marka BV SPORT Polska

Jak zaczynaliśmy...

W 1989 roku, dr Serge Couzan nadzorował pracę dr Michael Prüfer w sprawie badań nad problemami związanymi z krążeniem u sportowców. Michaël Prüfer był wtedy wielokrotnym rekordzista i mistrzem świata w narciarstwie szybkim po czym zdobył złoty medal w tej dyscyplinie w Albertville na Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1992 roku.
Dzięki ich badaniom oraz współpracy z najlepszymi sportowcami powstała rewolucyjna koncepcja, mająca na celu poprawę wydajności mięśni, poprawę krążenia i przyspieszenie powrotu do zdrowia. Wsparcie to uzyskali dzięki skarpetom, które szczególny nacisk kładą w obszarze łydki, tak aby przyspieszyć powrót żylny (w przeciwieństwie do standardowych produktów, które największe ciśnienie mają przy kostce. To właśnie z tych badań, urodziły się patenty na których firma BV Sport bazuje do dzisiaj.

BV Sport nie spoczywa na laurach ciągle udoskonalając swoje ofertę. W 2003 roku powstała bardzo popularna seria BOOSTER wprowadzająca szereg innowacji. Kolejnym krokiem było stworzenie opartej na dwóch oficjalnych patentach serii BOOSTER ELITE, która wprowadza świat kompresji sportowej w nowy wymiar. Obecnie firma oferuje całą gamę produktów kompresyjnych i nie tylko takich jak skarpety, opaski, spodenki, koszulki czy kombinezony zaprojektowanych tak aby optymalnie wspierać każdego sportowca bez względu na to czy zawodowca czy amatora.

Nasza fabryka zlokalizowana jest w Saint Etienne, niedaleko stadionu im. GEOFFROY GUICHARD. To tutaj produkujemy nasze produkty uciskowe i podtrzymujące.

Jakość i bezpieczeństwo

Nasze produkty spełniają surowe wymagania specyfikacji zdefiniowanych przez nasz dział badań i rozwoju, dla którego pracują lekarze sportowi i inżynierowie materiałowi. Ucisk kompresyjny wywierany na ludzkie tkanki musi pozostawać pod kontrolą. Tylko w ten sposób możliwa jest poprawa wydajności mięśniowej i optymalizacja działania żył i aort, co pozwala na lepsze dotlenienie tkanek i lepsze mikrokrążenie.

Zastosowanie siłomierza pozwala na ustalenie idealnych i pozostających pod pełną kontrolą wartości ucisku. Nasze produkty podtrzymujące / uciskowe mają oznaczenie CE i są certyfikowane przez AFSSAPS (Agence Française de Sécurité Sanitaire des Produits de Santé), co oznacza, że są poddawane takim samym rygorystycznym kontrolom jak produkty lecznicze.

Produkty BV SPORT

Masz pytanie?

Sprawy ogólne
tel: 505 375 242
email: biuro@bvsport.pl

General manager
Mateusz Hemka
tel: 505 375 242

Wykonano w UEProdukty firmy są wytwarzane w Francji i spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa